close
تبلیغات در اینترنت
دانلود پایان نامه کارشناسی:بررسی عوامل تاثیر گذار بر یادگیری سازمانی و اندازه گیری آن در ...

خانه | پست الکترونیک | آرشیو

دانلود فایل های آموزشی

دانلود نمونه سوال فايل هاي آموزشي و پژوهشي نقد و بررسي مظالب دانشگاهي پروژه هاي دانشجويي تحقيق و مقاله


دانلود پایان نامه کارشناسی:بررسی عوامل تاثیر گذار بر یادگیری سازمانی و اندازه گیری آن در ...

برای دانلود متن کامل پایان نامه ها اینجا کلیک کنید

 

 

2-8-2-3-  چالشهاي طراحي و تفكر مجدد جامع و نظامند فرآيند تغيير. 61

فصل چهارم:تجزیه  و  تحلیل  داده ها. 87

فصل پنجم:نتیجه گیری و پیشنهادها. 104

 


مقدمه:

با توسعه دانش، فناوری و گسترش حیطه های کسب و کار بنگاه های اقتصادی گسترش یافته و به محیطی رقابتی و پر از چالش تبدیل گردیده است و در این اثناء، پاردایمهای جدیدی ظاهر شده که بقاء را برای بسیاری از بنگاه ها، شرکت ها و سازمان ها دشوار ساخته اند. در چنین محیطی طبیعی است که امتیازهای رقابتی در جریان یادگیری و آموزش در سطح کارکنان سازمان مطرح شود. به عبارتی، محوریت پارادایم های جدید یادگیری است. بنابراین، سازمان هایی موفقتر هستند که بهتر و زودتر از رقبا یاد بگیرند و این یادگیری را در فرایندهای کاری خود نشان دهند(علوی، 1385).

امروز ديگر سازمانهاي بزرگ و پيچيده‌اي كه دهه‌هاي قبل بوجود آمده بودند كار ساز نيستند و حكم دايناسورهايي را دارند كه توان تطبيق خود با محيط را نداشتند و محكوم به فنا شدند. سازمانهاي بزرگ با ساختارهاي سنتي توان و انعطاف لازم جهت همسويي با تغييرات محيط پيرامون بويژه با توجه به مسايل جهاني شدن را ندارند و براي بقاي خود ناچارند يا تغيير ساختار دهند يا خود را به ابزارهايي مجهز كنند تا توان مقابله با تغييرات جهاني را به دست آورند. يكي از مهمترين اين ابزارها، ايجاد سازمان يادگيرنده و نهادينه كردن يادگيري سازمان است.(خليلي عراقي، 1382)

موفق‌ترين سازمانها، چنانچه دچار فقر يادگيري شوند، اگرچه به حيات خود ادامه مي دهند، اما هرگز تمامي قابليت‌هاي خود را به فعليت در نمي‌آورند. يعني يادگيري سازماني براي سازمانها كليد اصلي دستيابي به پايداري محسوب شده و تنها مزيت پايدار آنها به حساب مي‌آيد.(لشكر بلوكي،1382).

يادگيري سازماني ، شامل يادگيري فردي و گروهي است كه تغييري در تفكر سازمان براي يادگيري ايجاد مي‌كنند. و در اين جهت سازمانها قابليت تفكر منتقدانه و خلاق را توسعه مي‌دهند و خود را با تغييرات محيطي همسو، و نسبت به تغييرات محيطي در سريعترين زمان ممكن پاسخ مناسب مي‌دهند، در اين زمينه هميشه از رقبا يك گام جلوتر هستند. و در نهايت سازماني به عنوان سازمان يادگيرنده بوجود مي‌آورند.

فصل اول- كليات پژوهش: مقدمه و سازماندهي، بيان مسأله ،هدف پژوهش، ضرورت و اهميت پژوهش ، سؤالهاي پژوهش، متغيرهاي پژوهش ، واژگان تخصصي ، قلمرو پژوهش.

فصل دوم- شامل پيشينه پژوهش، نظريات مختلف درباره يادگيري سازماني ، راهكارهاي ارتقاء آن و سازمانهاي يادگيرنده و چارچوب مفهومي پژوهش.

فصل چهارم- شامل يافته‌ها و تجزيه و تحليل آنهاست.+ نوشته شده در یکشنبه 18 تير 1396 ساعت 13:57 توسط aaaa | | تعداد بازدید : 3

مطالب قبلی

» عوامل کلی مؤثر بر مطلوبیت مسکن-معماری پایدار
» طراحی مرکز درمانی و حمایت از کودکان سرطانی بارویکرد معماری سبز
» اصول طراحی سبز
» مولفه های مدیریت زنجیره تامین سبز
» توسعه مدیریت زنجیره تامین سبز
» پایان نامه اجزای سرمایه های فکری(سرمایه انسانی، سرمایه ساختاری،سرمایه مشتری) و عملکرد سازمانی
» جرم شناختی سرقت در فضای سایبری-رشته حقوق
» حل مسئله مسیریابی وسایل نقلیه چند انبار با پنجره زمانی
» پایان نامه سرمایه های فکری(سرمایه انسانی، سرمایه ساختاری،سرمایه مشتری)
» پایان نامه سرمایه های فکری و اثر آن بر عملكرد سازمانی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

تبلیغات

دسته بندی خبر ها

نظر سنجی

درباره ی ما


آرشیو

پیوند های وبلاگ

امار وبلاگ

امکانات


Powered By
rozblog.com

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ postca محفوظ می باشد.