close
تبلیغات در اینترنت
دانلود پایان نامه کارشناسی:بررسی انگیزه های شغلی کارکنان در محیط بیمارستان آباده

خانه | پست الکترونیک | آرشیو

دانلود فایل های آموزشی

دانلود نمونه سوال فايل هاي آموزشي و پژوهشي نقد و بررسي مظالب دانشگاهي پروژه هاي دانشجويي تحقيق و مقاله


دانلود پایان نامه کارشناسی:بررسی انگیزه های شغلی کارکنان در محیط بیمارستان آباده

برای دانلود متن کامل پایان نامه ها اینجا کلیک کنید

 

 

چكيده :

انسان در همه سازمانها چه صنعتي چه بازرگاني يكي از عوامل مهم در پيشبرد اهداف سازمان تلقي مي شود .در جهت نيل به افزايش كارايي و بهره وري هر چه بيشتر اين عامل بايد عوامل انگيزاننده را در او شناخت و سپس براي ارضاي اين نيازها در جهت افزايش كارائي همت گماشت ضمن اينكه كليه صاحبنظران مديريت انگيزش رافرايندي پيچيده و بنابراين داراي ماهيت چند بعدي دانسته اند از اين رو فهم و كاربرد آن نيازمند وقوف بر دانش مربوط و هنر بكارگيري آن مي باشد .البته براي هر مديري در سازمان آگاهي از مسئله انگيزش كاركنان ؛ كه در واقع پي جويي علت وسبب حركت و رفتارهاي اعضا و افراد سازمان است . ضرورت تام دارد. كنكاش در مسئله انگيزش ؛ پاسخ چراهاي رفتار آدمي است ؛ چرا انسان در سازمان كار ميكند ؟ چرا بعضي افراد فعال و برخي كم كارند ؟ علت علاقه به شغل و بي علاقگي به كار چيست؟ اين سوالات و بسياري ديگر همه با موضوع انگيزش در ارتباط هستند و پاسخ به آنها در انگيزش و انگيزه ها ي كاركنان خلاصه مي شود . از اينرو مديران با احاطه به نحوه انگيزش كاركنان و انگيزه هاي آنان مي توانند در تحقق اهداف سازمان به كمك كاركنان به سهولت گام برداشته و در انجام ساير وظايف خود نيز موفق باشند. از اين رو جلب رضايت كاركنان و علاقه مند كردن بيشتر آنها به شغل مورد تصدي و در نتيجه برآورده شدن اهداف سازماني از اهميت خاصي برخوردار است. اگر علل و يا عدم رضايت آنها نسبت به كارشان مشخص گردد. به منظور بهبود وارتقاء شرايط كار ونيز جلب رضايت بيشترآنها مي توان تلاشهاي اساسي تري مبذول داشت. چرا كه وقتي انسان از شغل خود احساس خشنودي نمايد ناخود آگاه مسئوليت خويش را بادقت بيشتري به انجام رسانده و از آن خوشحال خواهد شد. در این تحقیق ما به دنبال این هستیم تا بدانیم چه عواملی بر انگیزش کارکنان تاثیر دارند.

واژه­هاي کليدی: انگيزش، رضایت شغلی تبعیض ها در محیط کار حقوق ودستمزد امنیت شغلی شناخت و قدردانی

 

فهرست مطالب

فصل اول

 

فصل اول

 

 

کلیات تحقیق

1-1-   مقدمه

نيروي انساني مهمترين ركن يك سازمان است و موفقيت يا عدم موفقيت سازمان، ارتباط تنگاتنگي با عملكرد كاركنان آن دارد . در سالهاي اخير سازمان ها سعي كرده اند از طريق ايجاد انگيزش در نيروي انساني آنها را به مشاركت مفيد و سازنده در طرح هايي كه به وسيله سازمان رو به گسترش است وادارند(عسگريان، 1378). هر قدر کارکنان از انگيزه كاري بالاتري برخوردار باشد به همان ميزان مي تواند در سازمان از كارايي بيشتري برخوردار گردد. يافته هاي پژوهشي بيانگر اين مطلب است كه کارکنانی كه داراي انگيزه بالاتري هستند، مشتریان از رضایت بالاتري برخوردار مي شوند .

ارضاء نيازهاي رواني اجتماعي همچون اعتبار، احساس تعلق، مسئوليت و مشاركت، ارضاء نيازهاي شناختي مانند چالش ها، خلاقيت، وظايف متنوع، … و در نهايت عامل مادي هم در گروه عوامل انگيزشي يا نيروي پيش برنده، در حرفه و شغل قلمداد مي شوند( هاگمن، 1992،ترجمه ي گودرزي1380 ). بر اساس يافته هاي هرزبرگ، اگر مردم از شغل خود ناراضي باشند منظورشان محيط و شرايط كار است كه شامل امنيت شغلي، زندگي شخصي، شرايط كار، حقوق، قوانين سازمان، ماهيت و ميزان سرپرستي و مديريت، روابط متقابل با همكاران و سرپرستان است. اگر عوامل فوق تأمين نشود افراد احساس نارضايتي خواهند كرد (ميركمالي، .(1371 در تعريفي كه از بهداشت رواني ارائه شده است، عواملي همچون سطح بالاي حرمت نفس، رضايت از زندگي و پرتوان بودن، پايين بودن سطح افسردگي كه شامل درماندگي رواني، نااميدي، تنش، عصبانيت، خستگي، خلق افسرده و سرشكستگي است، به عنوان عوامل موثر در بهداشت رواني تعريف شدند كه بي ارتباط با رضايت از شغل نيستند و در حقيقت رابطه ي تنگاتنگ با رضايت و انگيزه شغلي دارند. علاقمندي به شغل و رضايت از آن حالت هيجاني مثبت و لذت بخشي است كه در نتيجه ارزشيابي فرد از كار خود و تجارب كاري به دست مي آيد.

بر اساس اهميت شغل کارمند بیمارستان و عواملي كه بر رضايتمندي آنان و انگيزش آنان مؤثر است و تأثير آن بر کامندان جوان، ضروري است كه عوامل كاهش دهنده انگيزه آنان شناسايي شده و راهكارهاي خروج از اين وضعيت بررسي گردد. این مطالعه با هدف تعیین عوامل موثر بر انگیزش شغلی کارکنان بیمارستان آباده انجام شده است.

 

1-2-    بیان مسأله+ نوشته شده در یکشنبه 18 تير 1396 ساعت 13:58 توسط aaaa | | تعداد بازدید : 2

مطالب قبلی

» عوامل کلی مؤثر بر مطلوبیت مسکن-معماری پایدار
» طراحی مرکز درمانی و حمایت از کودکان سرطانی بارویکرد معماری سبز
» اصول طراحی سبز
» مولفه های مدیریت زنجیره تامین سبز
» توسعه مدیریت زنجیره تامین سبز
» پایان نامه اجزای سرمایه های فکری(سرمایه انسانی، سرمایه ساختاری،سرمایه مشتری) و عملکرد سازمانی
» جرم شناختی سرقت در فضای سایبری-رشته حقوق
» حل مسئله مسیریابی وسایل نقلیه چند انبار با پنجره زمانی
» پایان نامه سرمایه های فکری(سرمایه انسانی، سرمایه ساختاری،سرمایه مشتری)
» پایان نامه سرمایه های فکری و اثر آن بر عملكرد سازمانی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

تبلیغات

دسته بندی خبر ها

نظر سنجی

درباره ی ما


آرشیو

پیوند های وبلاگ

امار وبلاگ

امکانات


Powered By
rozblog.com

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ postca محفوظ می باشد.