close
تبلیغات در اینترنت
پايان نامه مديريت:نقش زنان روستايي در اقتصاد خانوارهاي شهرستان فومن

خانه | پست الکترونیک | آرشیو

دانلود فایل های آموزشی

دانلود نمونه سوال فايل هاي آموزشي و پژوهشي نقد و بررسي مظالب دانشگاهي پروژه هاي دانشجويي تحقيق و مقاله


پايان نامه مديريت:نقش زنان روستايي در اقتصاد خانوارهاي شهرستان فومن

برای دانلود متن کامل پایان نامه ها اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

زن از زمانهای قدیم تا به امروز غیر از خانه داری در امور مختلف کشاورزی، گله داری ، صنایع دستی و حتی امور نظامی دوشادوش مردان مشغول به فعالیت بوده است و در ازای فعالیتهای تولیدی کار، ‌مزدی دریافت نکرده است. با وقوع انقلاب صنعتی در اروپای غربی و تبدیل کارگاههای خانگی به کارخانه ها و تبدیل نیروی انسانی به نیروی ماشین  تحولات اساسی در شکل و مفهوم کار به وجود آمد و فعالیت اقتصادی زن در مقابل مرد از خانه به کارخانه کشیده شد. از آن به بعد زنان با تحصیل علوم در سطح بالاتر علاوه بر فعالیتهای تولیدی در سایر زمینه ها و در پستهای گوناگون مشغول به کار شدند(بامداد،1375, ص93).

اشتغال زنان روستایی همواره یکی از مباحث مورد توجه در زمینه نقش زنان روستایی به عنوان مولد تولید در خدمت جامعه بوده است. بدیهی است حضور زنان در کنار مردان و کار آنان در انجام امور خانه و خانوداه بر کسی پوشیده نیست و به این ترتیب می توان گفت که تاریخ اشتغال زنان روستایی از آغاز زندگی اجتماعی انسان بر روی زمین بوده است. البته لازم به ذکر است که زنان در مقایسه با مردان در پستهای مدیریتی کمتری اشتغال دارند، نسبت به آنها کمتر دستمزد دریافت می کنند و فرصتهای ارتقاء شغلی آنان پایین است. مطالعات و تحقیقات حاکی از این است که اگر به زنان نیز مانند مردان فرصت لازم داده شود و از توانمندی و شایستگی آنها به نحو مناسب استفاده گردد، آنها نیز می توانند به موفقیتهایی همانند مردان دست یافته و امکان رشد فردی و اجتماعی پیدا نمایند(حسن زاده, 1380, ص189).

در اکثر خانوارهای کم درآمد، کار زنان تنها زاد و ولد (مسئولیتهایی در مورد زایمان و بچه بزرگ کردن) نبوده بلکه تضمین بقاء خانواده و به وجود آوردن کارگران (اطفال) و همچنین در بسیاری از مواقع کار تولیدی، به عنوان دومین روزی آورنده خانواده می باشد. در مناطق روستایی این کار تولیدی معمولا به شکل کارهای کشاورزی و در شهرها به طور غیر رسمی در کارگاهها و سازمانهای تولیدی و یا در منزل به صورت کارهای کنتراکی و یا خدمات رسانی به همسایگان می باشد. به علاوه زنان درگیر”مدیریت اجتماعات” در محل زندگی خود چه در روستا و چه در شهر نیز می باشند. با توجه به افزایش کمبودها و تدارکات دولتی در امر خانه سازی و خدمات اولیه ای مانند آب آشامیدنی و بهداشت این زنان هستند که نه تنها بیش از همه رنج می برند، بلکه آنان هستند که مجبورند مسئولیت تخصیص منابع محدود را به خدمات داده تا بقاء خانواده خود را تضمین نمایند( مجموعه مقالات همایش توانمندسازی زنان، ص69).

اهداف تحقیق

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه

 + نوشته شده در دوشنبه 14 فروردين 1396 ساعت 8:54 توسط aaaa | | تعداد بازدید : 1

مطالب قبلی

» عوامل کلی مؤثر بر مطلوبیت مسکن-معماری پایدار
» طراحی مرکز درمانی و حمایت از کودکان سرطانی بارویکرد معماری سبز
» اصول طراحی سبز
» مولفه های مدیریت زنجیره تامین سبز
» توسعه مدیریت زنجیره تامین سبز
» پایان نامه اجزای سرمایه های فکری(سرمایه انسانی، سرمایه ساختاری،سرمایه مشتری) و عملکرد سازمانی
» جرم شناختی سرقت در فضای سایبری-رشته حقوق
» حل مسئله مسیریابی وسایل نقلیه چند انبار با پنجره زمانی
» پایان نامه سرمایه های فکری(سرمایه انسانی، سرمایه ساختاری،سرمایه مشتری)
» پایان نامه سرمایه های فکری و اثر آن بر عملكرد سازمانی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

تبلیغات

دسته بندی خبر ها

نظر سنجی

درباره ی ما


آرشیو

پیوند های وبلاگ

امار وبلاگ

امکانات


Powered By
rozblog.com

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ postca محفوظ می باشد.